ckb logo

Dzień Kobiet dla kół gospodyń wiejskich powiatu świdnickiego – fotorelacja z Marcinowic

Gmina Marcinowice gościła w piątek 3 marca ponad 30 reprezentacji kół gospodyń wiejskich z terenu powiatu świdnickiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przy okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, a jego gospodarzami byli Minister Michał Dworczyk, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Grzegorz Macko, Wójt Gminy Marcinowice Stanisław Leń i Przewodniczący Rady Gminy Artur Fiołek.

Partnerami spotkania byli: Magdalena Salińska – dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Tomasz Krzeszowiec – dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu.

Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem kół gospodyń w gmin Marcinowice, Świdnica, Żarów, Strzegom, Jaworzyna Śląska i Dobromierz. Przy udekorowanych stołach aktywne w swoich środowiskach Panie dyskutowały i wymieniały się doświadczeniami swojej pracy na rzecz mieszkańców. Podczas panelu dyskusyjnego prowadzonego przez Dawida Sobczyka, dyrektora Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Marcinowicach, rozmawiano o możliwościach działań kół gospodyń wiejskich oraz rozwoju obszarów wiejskich na terenie Dolnego Śląska. Nie zabrakło także życzeń i symbolicznych upominków z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet.

Foto: Piotr Romanowicz