ckb logo

Kalendarz

„Mała książka – wielki człowiek” – odbierz wyprawkę czytelniczą w naszych bibliotekach

Zapraszamy do udziału w akcji „Mała książka – wielki człowiek”, w ramach której na dzieci w wieku od 3 do 6 lat w bibliotekach w Szczepanowie i Wirach czekają do odebrania wyjątkowe wyprawki czytelnicze.

Kreatywne Czwartki

Niby jesień, a jednak Lato! Lato na podwórku wkracza do Gminy Marcinowice, a dokładniej na nasze świetlice! Zapraszamy na wyjątkowe Kreatywne Czwartki, podczas których dzieci w wieku od 7 do 12 lat (I-VI klasa) uruchomią swoją wyobraźnię i pod okiem animatorki/plastyczki wykonają niezwykłe prace z wykorzystaniem najróżniejszych technik.

LEGO KONSTRUKTOR – bezpłatne warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci z Gminy Marcinowice na bezpłatne zajęcia Lego Konstruktor! Wspólnie z Bricks 4 Kidz stworzymy budowle świata, park rozrywki, pająkowe stwory i świat Minecraft.

Konkurs na najładniejszą świąteczną dekorację posesji

Zapraszamy mieszkańców Gminy Marcinowice do udziału w konkursie na najładniejszą świąteczną dekorację posesji. Liczą się: oryginalność, nawiązanie do tradycji i walory estetyczne. W konkursie oceniane będą dekoracje bożonarodzeniowe: ogrodów, balkonów, okien, domów jedno i wielorodzinnych, posesji i innych obiektów położonych na terenie Gminy Marcinowice. Aby wziąć udział w konkursie należy do 12 grudnia dostarczyć do Centrum Kulturalno-Bibliotecznego deklarację uczestnictwa.

Świąteczny Jarmark i Kolędowanie w Marcinowicach

Zapraszamy 18 grudnia na Świąteczny Jarmark i Kolędowanie w Marcinowicach. Czekają na Was: stanowiska gastronomiczne sołectw i stowarzyszeń Gmina Marcinowice, Jarmark Produktu Lokalnego, występy artystyczne dzieci i młodzieży, przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, wspólne kolędowanie, wizyta Mikołaja. Jarmark odbędzie się na terenie wokół urzędu gminy i kościoła w Marcinowicach.

Biała – zabawa karnawałowa dla dzieci

Zapraszamy dzieci na zabawę karnawałową przygotowaną przez Sołectwo oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne.

Mysłaków – zabawa karnawałowa dla dzieci

Zapraszamy dzieci na zabawę karnawałową przygotowaną przez Sołectwo oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne.

Tworzyjanów – zabawa karnawałowa dla dzieci

Zapraszamy dzieci na zabawę karnawałową przygotowaną przez Sołectwo oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne.