ckb logo

Poznajcie Starostów tegorocznych Dożynek Gminy Marcinowice w Klecinie

Nadszedł czas na prezentację Starostów tegorocznych Dożynek Gminy Marcinowice. Przedstawiamy Wam Panią Krystynę Tadrzak i Pana Tadeusza Lipińskiego - mieszkańców Klecina - miejscowości Gospodarzy tegorocznego Święta Plonów.

Pani Krystyna urodziła się w Świdnicy. W latach 80 wspólnie z mężem Zbigniewem przejęli od rodziców gospodarstwo w Klecinie wielkości 10 hektarów. Obecnie na powierzchni około 140 hektarów wspólnie z synem zajmują się głównie uprawą ziemniaków na chipsy i frytki, pszenicy i kukurydzy. Pani Krystyna jest mamą córki i dwóch synów oraz babcią pięcioro wnuków. W tak licznej rodzinie, wśród codziennych obowiązków, wolne chwile spędza w towarzystwie przyjaciół.

Pan Tadeusz, również urodzony w Świdnicy, w latach 70 kupił gospodarstwo w Gruszowie. Po ślubie, w roku 1976, z żoną Alicją zamieszkali w Klecinie. Tutaj zajmował się wieloma profesjami związanymi z szeroko pojętym rolnictwem – uprawą nasion na warzywa (m.in. ogórki, rzodkiewka, cebula, bób) i produkcją mięsno-mleczną. Po kilku latach oddał się swojej pasji, czyli hodowli koni sportowych, które startowały na zawodach rangi ogólnopolskiej i światowej. Pan Tadeusz jest ojcem córki i dwóch synów oraz szczęśliwym dziadkiem siedmioro wnuków.

Już teraz zapraszamy do Klecina 14 sierpnia 2022 roku.